KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486188
*
nr 1348 6188
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Höstdag Njurunda". Olja på duk, 90x100 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:18:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 10:22:06
1
300 kr
18/9 19:32:01
2
500 kr
21/9 20:04:35
3
500 kr
21/9 20:04:35
2
500 kr (Budbetjänt)
21/9 20:05:21
1
700 kr
21/9 20:06:38
1
800 kr
21/9 20:08:24
4
1.000 kr
21/9 20:09:15
1
1.100 kr
21/9 20:10:38
1
1.300 kr
21/9 20:11:17
4
1.200 kr
21/9 20:11:17
1
1.300 kr (Budbetjänt)
21/9 20:13:18
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt agge olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Curt Agge
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1348 6188
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Höstdag Njurunda". Olja på duk, 90x100 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 10:22:06 | 1 | 300 kr |
18/9 19:32:01 | 2 | 500 kr |
21/9 20:04:35 | 3 | 500 kr |
21/9 20:04:35 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
21/9 20:05:21 | 1 | 700 kr |
21/9 20:06:38 | 1 | 800 kr |
21/9 20:08:24 | 4 | 1.000 kr |
21/9 20:09:15 | 1 | 1.100 kr |
21/9 20:10:38 | 1 | 1.300 kr |
21/9 20:11:17 | 4 | 1.200 kr |
21/9 20:11:17 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
21/9 20:13:18 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt agge olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52